معرفی دپارتمان مشاوره


ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که ویژگی اصلی آن تغییر سریع است. همه ما با هم چالش‌هایی مواجه‌ایم که خود را با دنیای غیر قابل پیش‌بینی سازگار کنیم. دنیایی که هماهنگ شدن در آن برای بچه‌ها سخت‌تر شده‌است. با این‌که بسیاری از بچه‌ها می‌توانند به این چالش‌های زندگی غلبه کنند ولی فشار روانی دوران کودکی همه گیر شده است. با در نظر گرفتن این واقعیت باید به رشد هیجانی و اجتماعی کودکان بپردازیم. پدر و مادرها باید مسئولیت بخش زیادی از این فشار را قبول کنند. ولی مدارس هم در آموزش کودکان نقش مهمی دارند.

دپارتمان مشاوره

معرفی دپارتمان مشاوره

  • ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که ویژگی اصلی آن تغییر سریع است. همه ما با هم چالش‌هایی مواجه‌ایم که خود را با دنیای غیر قابل پیش‌بینی سازگار کنیم. دنیایی که هماهنگ شدن در آن برای بچه‌ها سخت‌تر شده‌است. با این‌که بسیاری از بچه‌ها می‌توانند به این چالش‌های زندگی غلبه کنند ولی فشار روانی دوران کودکی همه گیر شده است. با در نظر گرفتن این واقعیت باید به رشد هیجانی و اجتماعی کودکان بپردازیم. پدر و مادرها باید مسئولیت بخش زیادی از این فشار را قبول کنند. ولی مدارس هم در آموزش کودکان نقش مهمی دارند.

برنامه های دپارتمان مشاوره

  • سطح 1: استفاده از مهارت های مشاوره ای در کلاس. به منظور فراهم کردن محیط یادگیری فعال و ارتقای سطوح بالایی از عزت نفس در دانش آموزان.
  •  سطح2: استفاده از مهارت های مشاوره ای از طریق معلم. به منظور کمک به دانش آموزان برای رفع مشکلات روزمره و هم چنین استفاده از مهارت های مشاوره ای به منظور تسهیل فعالیت های گروهی به عنوان بخشی از برنامه ی آموزش شخصی و اجتماعی دانش آموزان.
  • سطح 3: مشاوره فردی یا مشاوره به صورت گروه های کوچک.
  • سطح 4:استفاده از روش های ارجاعی برای کمک به دانش آموزان به منظور دسترسی به متخصصان بیرون از مدرسه

کادر دپارتمان پژوهشی

روح الله نصر

روح الله نصر

مدرس

عمران بنی مهری

عمران بنی مهری

مسئول دپارتمان

نسرین اعتمادی

نسرین اعتمادی

مدرس

گالری عکس از فعالیت ها

دپارتمان مشاوره

کلاس پایه دوم

دپارتمان مشاوره۱

کلاس های آموزشی تابستان

دپارتمان مشاوره۲

کلاس پایه اول

سوالات متداول

معاونت آموزشی چه برنامه هایی دارد؟

برگزاری آزمون تعیین سطح برای انتخاب رشته و جلسات مشاوره انتخاب رشته در پایه‌ی دوم
ارائه‌ی کارنامه و تحلیل نتایج هر آزمون با استفاده از نرم‌ افزار

رتبه مدرسه سلام تجریش از لحاظ آموزشی در چه جایگاهی قرار دارد؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آیا در معاونت آموزشی دانش آموزان را با آینده شغلی درسی که می خوانند آشنا می کنند؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.