معرفی بهترین دبستان پسرانه در منطقه 1 تهران

معرفی بهترین دبستان پسرانه در منطقه 1 تهران

زمان مورد نیاز برای مطالعه 3 دقیقه

در منطقه یک ساکن هستید و به‌دنبال بهترین مدرسه ابتدایی منطقه 1 تهران می‌گردید؟ در این ناحیه از شمال شهر تهران، چندین دبستان دولتی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کنند. واقعیت این است که مدرسه دوره اول، جایی برای یادگیری ضروری‌ترین مهارت‌های زندگی است. کودکانی که به‌تازگی فاز اولیه زندگی خود تا هفت سالگی را پشت سرگذاشته‌اند، […]

دسته بندی : پژوهشی - مقالات
تاریخ انتشار : 08 / 08 / 1402

توضیحات

در منطقه یک ساکن هستید و به‌دنبال بهترین مدرسه ابتدایی منطقه 1 تهران می‌گردید؟ در این ناحیه از شمال شهر تهران، چندین دبستان دولتی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کنند. واقعیت این است که مدرسه دوره اول، جایی برای یادگیری ضروری‌ترین مهارت‌های زندگی است. کودکانی که به‌تازگی فاز اولیه زندگی خود تا هفت سالگی را پشت سرگذاشته‌اند، باید مرحله جدید زندگی را به‌بهترین شکل ممکن آغاز کنند. به‌نظر شما مهم‌ترین ویژگی‌های یک دبستان حرفه‌ای برای انجام ماموریت آموزش و پرورش دانش‌آموزان چیست؟ در ادامه ضمن پاسخ دادن به‌ این پرسش، بهترین دبستان پسرانه منطقه 1 تهران و بهترین پیش دبستانی پسرانه منطقه 1 را معرفی خواهیم کرد.

ویژگی‌های بهترین دبستان پسرانه منطقه 1

قبل از اینکه به‌معرفی مدارس ویژه دبستان پسرانه منطقه 1 تهران بپردازیم، لازم است که نیم نگاهی به مهم‌ترین ویژگی‌های یک دبستان ایده‌آل بیندازیم. پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از ثبت نام فرزندان خود، ویژگی‌های زیر را در مدارس مختلف بررسی و با هم مقایسه کنید.

 • فضاسازی محیطی شاداب و بانشاط مدرسهمعرفی بهترین دبستان پسرانه در منطقه ۱ تهران
2

کودکان باید از حضور در مدرسه لذت ببرند. در غیر این صورت نمی‌توان نسبت به‌ موفقیت برنامه‌های آموزشی و تربیتی امید چندانی داشت. فضاسازی محیطی مدرسه، نقش بسیار زیادی در جلب توجه دانش‌آموزان دارد. فضاهای مختلف در یک مدرسه ابتدایی، باید متناسب با روحیه دانش‌آموزان صورت بگیرد.

به‌کارگیری رنگ‌های شاد در رنگ‌آمیزی محیط‌های مختلف مدرسه اهمیت زیادی دارد. ضمن اینکه استفاده از لوازم تزئینی متناسب با سن و سال کودکان در کلاس‌های درس و حیاط مدرسه نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. این موضوع هیچ منافاتی با رسمیت پیدا کردن فضای آموزشی ندارد. بلکه کاملا در خدمت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در مدرسه است. به زبان ساده دانش آموزان باید از فضای مدرسه انرژی مثبت بگیرند و این را می توان در بهترین دبستان پسرانه اندرزگو به وضوح مشاهده کرد.

 • آموزش در قالب بازی و سرگرمی

معرفی بهترین دبستان پسرانه در منطقه ۱ تهران
1

بهترین دبستان پسرانه منطقه 1، آموزش را به‌ شیوه‌های سنتی پی نمی‌گیرد. کارشناسان علوم تربیتی معتقدند که بازی کردن، ظرفیت بسیار خوبی برای آموزش کودکان دارد. داستان از این قرار است که همه کودکان از بازی کردن استقبال می‌کنند. به‌همین دلیل با تمام تمرکز درگیر بازی‌ها می‌شوند. ضمن اینکه آن‌ها به‌تازگی فضای قبل از مدرسه جدا شده و هنوز حال و هوای بازی‌های سال‌های گذشته را در سر دارند.

بازی کردن فرصت تقویت مهارت‌های اجتماعی کودکان را به‌ بهترین شکل ممکن فراهم می‌کند. محیط مدرسه، فضایی عالی برای بازی‌های دسته جمعی را رقم می‌زند. بنابراین می‌توان از این ظرفیت بزرگ برای ساخت شخصیت مستقل دانش آموزان ابتدایی نهایت استفاده را کرد. حتما در انتخاب بهترین دبستان پسرانه اندرزگو برای فرزندان خود، این نکته مهم را در نظر بگیرید.

 • اهمیت دادن به ورزش

معرفی بهترین دبستان پسرانه در منطقه ۱ تهران
3

دوران کودکی فرصت مناسبی برای شکل‌دهی سبک زندگی مناسب در افراد است. کم تحرکی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بشر برای زندگی در عصر ارتباطات و هوش مصنوعی است. مدرسه می‌تواند نقش مهمی در برطرف کردن این چالش اساسی ایفا کند. در این بین نقش دبستان‌ها به‌مراتب پررنگ‌تر است؛ چرا که می‌توانند با پیگیری منظم، ورزش کردن را به‌یک عادت مثبت در سبک زندگی دانش آموزان تبدیل کنند.

ضمن اینکه بسیاری از کشورها برای شناسایی استعدادهای ورزشی در رشته‌های مختلف، از همان مقطع ابتدایی برنامه‌ریزی می‌کنند. بهترین دبستان پسرانه اندرزگو، باید برنامه مدون و کاربردی برای ورزش کردن دانش آموزان خود داشته باشد. شرط اول در این زمینه برخورداری مدرسه از فضای مناسب و امکانات کافی ورزشی است.

 • آموزش مهارت حل مسئله و تفکر خلاق

حل مسئله و تفکر خلاق دو مهارت کلیدی هستند که افراد در تمام طول زندگی به آن‌ها نیاز دارند. اگر فردی مهارت حل مسئله را به‌خوبی فرا بگیرد، در مواجهه با چالش‌های مختلف بالاخره می‌تواند راه‌حل مشکلات را پیدا کند. بدون داشتن تفکر خلاق، نمی‌توان مهارت حل مسئله را در افراد تقویت کرد.

مدرسه ابتدایی بستری مناسب برای آموزش این دو مهارت فردی بسیار مهم است. شاید چارچوب‌های فعلی کتب درسی خیلی در زمینه تقویت مهارت حل مسئله و تفکر خلاق عملکرد قابل قبولی نداشته باشند. به‌ همین دلیل لازم است که بهترین دبستان پسرانه کامرانیه برنامه ویژه‌ای برای این منظور در نظر گرفته است. برای انتخاب بهترین مدرسه ابتدایی منطقه یک تهران، از کنار این موضوع به‌سادگی عبور نکنید.

بیشتر بخوانیم: سیستم آموزشی مهارت محور (SSBT) 

 • فوق برنامه‌های آموزشی و تربیتی

معرفی بهترین دبستان پسرانه در منطقه ۱ تهران
4

فوق برنامه‌های بهترین دبستان پسرانه منطقه یک تهران، از جنس کلاس‌های کنکور نیست. بلکه باید در خدمت ایجاد فضای شاداب برای پیگیری اهداف آموزشی و تربیتی در مدرسه باشد. اردوهای دانش‌آموزی و جشن‌های مناسبتی از جمله مهم‌ترین فوق برنامه‌هایی هستند که معمولا با استقبال دانش آموزان نیز روبرو می‌شوند. البته در کنار این موارد، بهترین مدارس غیرانتفاعی منطقه 1 تهران، معمولا روی فوق برنامه‌های خاص در زمینه آموزش زبان انگلیسی، مهارت‌های عملی کامپیوتر، رباتیک و … نیز تمرکز می‌کنند. این موارد از مهم‌ترین مهارت‌هایی هستند که دانش‌آموزان باید در سنین ابتدایی آن‌ها را یاد بگیرند.

 • کادر متخصص و متعهد مدرسه

برای اجرایی کردن هر برنامه‌ای در مدرسه، نیاز به پرسنل حرفه‌ای و متخصص وجود دارد. حتی اگر بهترین سند آموزش و پرورش نیز در اختیار یک مدرسه قرار بگیرد، بدون برخورداری از کادر مجرب، امکان اجرایی کردن برنامه‌ها وجود ندارد. در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب بهترین مدرسه ابتدایی منطقه 1 تهران، حتما درباره معلمان به‌طور ویژه تحقیق کنید. پرس‌وجو کردن از والدین دانش آموزان مقاطع بالاتر در مدارس، یکی از راه‌های مطمئن برای ارزیابی سطح کیفی کادر دبستان‌هاست.

 • امکانات آموزشی به‌روز

امکانات آموزشی یک مدرسه باید در سطحی باشد که شرایط برای اجرای انواع و اقسام برنامه‌های تعلیم و تربیت مهیا شود. از فضاهای ورزشی گرفته تا آزمایشگاه‌ها و مراکز کامپیوتر جزء محیط‌های ضروری آموزشی در هر مدرسه‌ای هستند. از آن گذشته باید کلاس‌های درس ضمن برخورداری از محیط با نور و تهویه مناسب، ظرفیت کافی برای گنجایش دانش آموزان را نیز داشته باشد. در کنار این موارد، نباید از تجهیز کلاس‌ها و سایر فضاهای مدرسه با امکان به‌روز و پیشرفته نیز غافل شد. حتما قبل از ثبت نام فرزندان خود، با هماهنگی مسئولان مدرسه از امکانات آموزشی و رفاهی آن دیدن کنید.

بیشتر بخوانیم: آموزش رباتیک کودکان در مدرسه

مقایسه بهترین دبستان غیر انتفاعی پسرانه منطقه ۱ و مدارس دولتی منطقه ۱

 

از مهمترین چالش هایی که والدین ممکن است در انتخاب بهترین مدرسه برای کودکان خود با آن روبرو شوند، انتخاب بین مدارس غیر انتفاعی و مدارس دولتی است. چرا که هر یک از آنها ممکن است مزایا و معایب خاص خودشان را داشته باشند. هزینه تحصیل در مدارس غیر انتفاعی، نسبت به برخی از مدارس دولتی زیاد است و این یکی از بزرگترین معایب این مدارس محسوب می شود.

سرمایه مورد نیاز برای مخارج تحصیلی و تدریس دانش آموزان در مدارس غیر انتفاعی، توسط والدین تامین می شود. برای همین میزان شهریه ثبت نامی برای مدارس غیر انتفاعی بیشتر از مدارس دولتی است. اما منبع اصلی تامین سرمایه در مدارس دولتی، خود دولت است و نحوه آموزش و تحصیل دانش آموزان زیر نظر وزرات آموزش و پرورش است. اگر چه اکثر مدارس دولتی، از نظر کیفیت آموزشی در حد قابل قبولی قرار دارند، اما ممکن است کلاس های فوق برنامه و یا تقویتی موثری را برای دانش آموزان برگزار نکنند.

برای همین به نظر می رسد که بهترین دبستان غیر انتفاعی پسرانه منطقه ۱ نسبت به مدارس دولتی از امکانات تحصیلی و آموزشی بیشتر و بهتری برخوردارند. از طرفی هم، اکثر مدارس غیر انتفاعی از کادر آموزشی مجربی برخوردار هستند که سعی و تلاش زیادی برای ارائه بهترین و باکیفیت ترین خدمات آموزشی دارند.

اگر چه مدارس غیر انتفاعی از همان منابع درسی و آموزشی مدارس دولتی برای تدریس دانش آموزان استفاده می کنند. اما با توجه به محدودیت در تعداد دانش آموزان، تدریس در این مدارس از کیفیت بالاتری برخوردار است. برگزاری کلاس های فوق برنامه و آزمون های تقویتی یکی از مزایای اصلی درس خواندن در بهترین دبستان غیر انتفاعی پسرانه اندرزگو و کامرانیه است که نقش بسیار مهمی در پیشرفت تحصیلی و آینده شغلی دانش آموزان دارد.  

معرفی بهترین دبستان غیر انتفاعی پسرانه منطقه 1

انتخاب بهترین مدارس دبستان (ابتدایی) پسرانه منطقه ۱ تهران (اندرزگو و کامرانیه) در بین تعداد زیادی از مدارسی که در این منطقه وجود دارند، کمی سخت است. چرا که اکثر والدین به دنبال ثبت نام کودک خود در بهترین دبستان غیر انتفاعی پسرانه منطقه 1 هستند، اما ویژگی های یک دبستان خوب را نمی دانند. ضمن اینکه، رقابت شدید در بین مدارس غیرانتفاعی پسرانه منطقه 1، تا حدودی انتخاب بهترین مدرسه را سخت تر کرده است.

اما بررسی های زیادی نشان داده که در بین مدارس غیرانتفاعی منطقه ۱ تهران، دبستان پسرانه سلام یاسین دوره اول به عنوان بهترین دبستان غیر انتفاعی پسرانه کامرانیه و اندرزگو جایگاه ویژه‌ای دارد.

این دبستان با دارا بودن کادری مجرب و مسئولین مسئولیت پذیر، یکی از بهترین مدرسه غیر انتفاعی منطقه 1 تهران محسوب می شود. از مهمترین ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توجه مسئولین دبستان پسرانه سلام یاسین، به ابعاد مختلف زندگی دانش آموزان و ارائه آموزش های مختلف برای بهبود مهارت های زندگی آنها
 • برپایی جشن ها و برنامه های تفریحی متنوع برای افزایش آگاهی و اطلاعات دانش آموزان در مورد فعالیت های مهم زندگی
 • برگزاری دپارتمان های مختلف آموزشی مانند دپارتمان رباتیک، زبان و هنر برای کشف استعداد های دانش آموزان و کمک به بهبود خلاقیت آنها
 • همکاری با معلمان و کارشناسان مجرب و جذب آنها برای تقویت کادر آموزشی دبستان

در کل، به والدین توصیه می شود که هنگام انتخاب بهترین دبستان غیر انتفاعی منطقه ۱، باید به هدف از ثبت نام کودک خود در این مدارس توجه کنند. ضمن اینکه برای انتخاب بهتر، می توانند ویژگی های دبستان های مختلف در منطقه ۱ تهران را با هم مقایسه کرده و در نهایت انتخاب مناسبتری داشته باشند. چون متاسفانه برخی از دبستان غیرانتفاعی در ازاء شهریه ای که از والدین دریافت می کنند و در مقایسه با بهترین دبستان پسرانه کامرانیه امکانات خاصی را ارائه نمی دهند.

اطلاعات دبستان سلام یاسین دوره اول در منطقه 1 تهران

در بین مدارس غیرانتفاعی منطقه 1 تهران، دبستان پسرانه سلام یاسین دوره اول جایگاه ویژه‌ای دارد. آنچه تا اینجا درباره ویژگی‌های بهترین دبستان پسرانه منطقه 1 تهران برشمردیم، همگی در سلام یاسین یکجا جمع شده است. این واحد آموزشی در منطقه 1 شهرداری تهران، واقع در محدوده بین خیابان‌های فرمانیه و کامرانیه است. دسترسی محلی مناسب این مدرسه باعث شده تا خانواده‌های ساکن منطقه یک تهران به‌راحتی بتوانند فرزندان خود را راهی دبستان سلام یاسین کنند. اطلاعات دبستان سلام یاسین دوره اول در منطقه یک تهران را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام واحد آموزشی دبستان پسرانه سلام یاسین
شماره تماس ٢٢٢٨٦٤٥٦ – ٢٢٨٠٤٨٥١ – ٢٢٨٠٣٥٣٢
نشانی ایمیل salamyasin.it@gmail.com
نشانی واحد آموزشی خیابان کامرانیه شمالی، نرسیده به نیاوران، کوچه داریوش خیابان ثروتی، پلاک ۵ پیش دبستان و دبستان سلام یاسین

کلام پایانی

در این مطلب به‌معرفی بهترین مدرسه ابتدایی منطقه یک تهران پرداختیم. بعضی از خانواده‌ها در انتخاب مدرسه ابتدایی دوره اول برای فرزندان خود حساسیت چندانی به‌خرج نمی‌دهند. آن‌ها معتقدند که مهم‌ترین دوره تحصیلی، متوسطه دوم است که به کنکور سراسری ختم می‌شود. این در حالی است که کارشناسان تربیتی، اهمیت ویژه‌ای برای دوره دبستان قائل می‌شوند؛ چرا که دبستان، تقریبا اولین محیط اجتماعی رسمی است که افراد در آن حضور پیدا می‌کنند. این موضوع در نحوه شکل‌گیری شخصیت مستقل کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از همان ابتدای دوره تحصیل روی انتخاب مدرسه مناسب حساس باشید. دبستان سلام یاسین دوره اول در منطقه یک تهران به عنوان بهترین دبستان پسرانه کامرانیه آماده پذیرایی از فرزندان شما به‌بهترین شکل ممکن است.

 سوالات رایج

۱- برای انتخاب یک دبستان پسرانه خوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهترین دبستان پسرانه منطقه ۱ تهران را شناسایی کنید، باید به‌سراغ مدرسه‌ای بروید که محیط شاداب و بانشاطی دارد، با استفاده از دانش به‌روز و در قالب بازی و سرگرمی به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد و به ورزش و سلامتی دانش‌آموزان اهمیت می‌دهد. همچنین باید این نکته را مدنظر داشته باشید که مدرسه‌ای خوب است که علاوه‌بر مفاهیم تئوری، فعالیت‌های فوق برنامه برگزار می‌کند و مهارت‌های حل مسئله و تفکر خلاق را نیز به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. مهم‌تر از همه اینکه مدیریت آن برعهده یک کادر متخصص و مجرب است.

۲- فضای داخلی یک مدرسه چگونه بر کیفیت آموزش آن تاثیر می‌گذارد؟

محیط یک مدرسه به‌طور قابل ملاحظه‌ای بر روحیه دانش‌آموزان و روند آموزش آن‌ها تاثیرگذار است، زیرا هنگامی که دانش‌آموزان در محیطی آرام و تمیز درس می‌خوانند، می‌توانند با روحیه‌ای شاد و به‌دور از هرگونه استرس و اضطراب در کلاس‌ درس تمرکز کنند و از حضور در مدرسه لذت ببرند.

مقالات مرتبط

معرفی انواع کلاس های تابستانی برای کودکان+مزایای آنها

شرکت در انواع کلاس های تابستانی برای کودکان، فرصتی بی‌نظیر به‌شمار می‌آید. این کلاس‌ها، امکان ارتباط با سایر کودکان و یادگیری مهارت‌های جدید را برای آن‌ها فراهم می‌کند. کلاس‌های تابستانی، از نظر محتوا و فعالیت‌های ارائه شده متنوع هستند و می‌توانند شامل کلاس‌های هنری، ورزشی، آموزشی و … باشند. هر کدام از این موارد، به‌نوبه […]
06 / 03 / 1403

معرفی ۱۰ تا از بهترین بازی ‌های آموزشی و هدفمند پیش دبستانی

پیش دبستانی، از مهم‌ترین دوره‌های زندگی هر کودک محسوب می‌شود. در این سنین، کودک علاوه‌بر پدر و مادر خود، نحوه تعامل با سایر کودکان و مربیان را می‌آموزد و اولین تجربه‌های کودک در یک محیط قانون‌مند و ساختاریافته شکل می‌گیرد. ازآن‌جایی که رشد شخصیت کودک به آموختن مهارت‌های اجتماعی همچون مهارت برقراری ارتباط با دیگران، […]
31 / 02 / 1403

مشکل کند نویسی دانش آموزان

مشکل کند نویسی دانش ‌آموزان، از چالش‌های مهمی است که می‌تواند توسعه تحصیلی و پیشرفت آن‌ها را مختل کند. این مشکل، معمولا به‌دلیل عوامل متعددی از جمله ضعف در مهارت‌های نگارشی، ناتوانی در ترتیب و ارتباط افکار، نقص در استفاده از ادوات نوشتاری یا انگیزه کم برای نوشتن رخ می‌دهد. این مسئله، می‌تواند تاثیرات منفی […]
25 / 02 / 1403